Členové Spolektivu

Začali jsme v triu, záhy jsme však byli kvartet. Kvintet nám pak později vydržel dlouho a když to bylo málo, hráli jsme v šesti. Po přestávce jsme začali ve čtyřech, ale jen krátce. Teď je nás pět a níže se na nás podívejte.

Členové od roku 2014

Jarda Hnízdil

zpěv, kytary, akordeon

Společně s Martinem Jančurou zakladatel Spolektivu v dubnu 1988. Autor písní Housle a protiklady, A ticho v sobě, Milosrdné sestry, Nalijme si vína či Až se příště narodím.

Martin Jančura

zpěv, kytary, perkuse, saxofon

Společně s Jardou Hnízdilem zakladatel Spolektivu a autor písní, jako jsou Jsem jako slunce, Pobřežní, Neuvidím, Raport či Lezeš mi na nervy.

Renata Melda Švecová

zpěv, perkuse

První, koho Jarda s Matinem oslovili ještě v dubnu 1988. Renata tak doplnila Spolektiv na trio. Jedinečně zpívá písně Dej mi tvar, Volím světlo, Odvykání či Při tanci.

Tonda Vidlák

saxofony, klarinet, flétny, dechový syntezátor, perkuse, zpěv

Skvělý hráč na dechové nástroje. Spolektiv obohacuje o široké spektrum hudebních stylů od jazzu přes swing až po klasicismus. Mistrovské je jeho ovládání dechového syntezátoru. Autor písní Vyznání, Bájo, Panáček, Letní či Už zase můžu spát.

Se Spolektivem hraje od prosince 1990.

Jirka Regásek

baskytary

Ve Spolektivu působí od června 2014 v jeho obnoveném složení po osmnáctileté přestávce. Jirka dokázal za dva měsíce nastudovat a nacvičit celý koncertní program Spolektivu.

Ke hře používá pražcovou i bezpražcovou šestistrunnou baskytaru.

Dřívější členové

Lukáš Holec

zpěv, housle, viola, perkuse

V říjnu 1988 se stal čtvrtým členem Spolektivu. Nesmírně Spolektiv obohatil o prvky klasické hudby a o čtvrtý pěvecký hlas. Významně se podílel na aranžmá vokálů při natáčení CD …a ticho v sobě.
Lukáš se v současné době na nejvyšší možné úrovni věnuje dětským sborům. Se Spolektivem příležitostně vystupuje jako host. V roce 2016 je hudebním režisérem alba Spolektiv – Dej mi tvar.

Vláďa Světlík

příčná flétna

V listopadu 1989 se na rok stal jako čerstvý konzervatorista pátým členem Spolektivu. Příčná flétna byla pro Spolektiv dalším zajímavým hudebním rozměrem. Zvláště výrazná píseň z doby jeho účinkování je Padá déšť. Vláďu ve Spolektivu vystřídal Tonda Vidlák.

Vláďa se v současné době i nadále věnuje profesionální hře na příčnou flétnu.

Zdeněk Zajíček

baskytara

Od června 1992 do prosince 1995 ucelil Spolektiv do šestičlenné sestavy a přinesl do té doby chybějící nejspodnější zvukové frekvence. Spolektiv tak získal v té době vrcholný zvuk.

Zdeněk je v současné době úspěšný novinář, publicista, moderátor a fotograf. Vystupuje také jako Dante písničkář.

V současné době Zdeněk patří k dvorním textařům Spolektivu.