Večery S - Vesla, KučíK, Cihelna&spol.

Detailní informace

Dvojka Vesla je projekt Standy Valacha a Jirky Lukše, ve kterém zpívají své autorské písně v doprovodu dvou akustických kytar. Jejich tvorba prochází různými hudebními styly a písničky tak spolu vytváří pestrý celek. Častými náměty textů jsou existenciální otázky, zážitky z cest a osobité reflexe klasických mytologických motivů. V loňském roce Vesla pokřtila své debutové album V rákosí, podívala se do semifinále celostátní Porty v Řevnicích a odehrála řadu vystoupení.

Kučík je už šestým rokem začínající písničkář skládající rozmanité písničky, do kterých vkládá trochu ze sebe samého. Rád si hraje se slovy, vymýšlí písně s myšlenkou, ale i bez ní – odlehčené, vtipné i absurdní. K tomu do hraní přidává svůj typicky KučíKovský humor, který provází každé vystoupení. Jeho písničky jsou o všem možným od toho, jak mě píchla vosička, až po všemožné milostné peripetie; zkrátka typickej folk. Svoje výtvory doprovází na kytaru.

Cihelna & spol. hraje pro svou radost od roku 2013. Tehdy Magdaléna Cihlářová u klavíru začala spřádat své melodie, které její otec Máca Cihlář opatřoval texty. Po několika veřejných vystoupeních se začali přidávat další hráči. Nejprve bratr Magdalény Matty Cihlář a později s rodinnou kapelou pak hrála celá řada muzikantů na různé nástroje. V roce 2020 se sešla omlazená sestava hráčů a v roce 2023 se hrálo ve znamení výročí 10 let na scéně a nedávno vzniklo i nové album Popojedem.

Další koncerty