Večery S - Buczech Blues, Luboš Hrdlička, 4 zdi

Detailní informace

Druhý podzimní koncert roku 2021. Předprodej se připravuje.

Začínali s převzatými hity bluesových legend. „Postupně se do našeho repertoáru dostávaly písničky na rozhraní, někdy víc rockové, někdy trochu nadechnuté folkem nebo funky,“ říká o sobě kapela Buczech Blues s tím, že důležitou částí jejich programu je i vlastní tvorba frontmana, zpěváka a kytaristy Petra Vošahlíka. Kapela označuje jako své domovské město Prachatice a vystupuje ve složení: Petr Vošahlík, Jakub Weiss, Vladimír Hettner a Jan Kofroň.

Folkový muzikant, textař, filmař, pedagog i divadelník, spoluzakladatel skupin Nezmaři a M+L a interpret v mnoha hudebních uskupeních. Luboš Hrdlička je autor dnes již zlidovělých hitů: Písek, Musíš jít dál, Řeka a mnoha dalších. Jeho písničky hrají Nezmaři, Stráníci, Pouta, 4 zdi a mnoho jiných těles. Jako textař spolupracuje s řadou hudebních skupin. V poslední době vystupuje v tandemu Náhlá změna s Monikou Vodičkovou.

Hudba, kterou hraje čtyřčlenná skupina 4 zdi, nabízí tradičně pojatý folk, jehož hlavním rysem je melodická linka osazená texty ze života, dobrý nástrojově rytmický projev a přímočarý vícehlasý zpěv, jehož hlavní nositelkou je Zuzka Žižáková. Právě měkkostí a barvou svého projevu oslovila na cestě folkovými vodami nejednoho porotce a přispěla tak významnou měrou k úspěchům celé kapely, kterou dále tvoří Hynek Pavlů, Petr Sejk a Daniel Edr.

Další koncerty