Večery S - Faux pase Fonet, Rejka Balcarová, Poslední šance Míry Ošance

Detailní informace

Kapela Faux pase Fonet z Dobřan se nevejde do žánrových škatulek, ani mezi typický folk, ani country, jdou svou osobitou cestou, pro pověstný svůj vlastní muzikantský punc. Důležitá je jejich originalita. Rádi překračují hranice a mantinely, a to se Faux pase Fonet daří i přenášet do celkového projevu a energie kapely. Můžete se těšit na různé nálady a nádechy hudebních stylů. V jejich autorské hudbě najdete prvky rocku, reggae, balad i cikánské muziky zabalené do hávu bezbřehého folku. Kapelu vede Zuzana Pokorná a obklopují ji Kateřina Dušáková, Jan Huml, Radek Duzbaba a Hana Kupcová.

Rejka Balcarová je písničkářka, která podle slov Pavla Jarčevského ví, o čem zpívá. Někdy jemně, někdy důrazně, vždycky opravdově. O svých písničkách Rejka prozrazuje, že když je zpívá sama, jen s kytarovým doprovodem, pak je vnímá jako jsou „nahaté". Tím myslí to, že nejsou oblečené do bohatých kapelních aranží nebo vícehlasů a musí zaujmout jen tak, samy o sobě. A to je pro Rejku i pro obecenstvo ta správná výzva.

Poslední šance Míry Ošance je hudební skupina, která zpívá a hraje autorskou tvorbu a v repertoáru má i písně kapel CSN&Y, Peter, Paul & Mary a dalších oblíbených formací. S laskavostí a pohotovostí sobě vlastní ji vede zpěvák a kytarista Míra Ošanec, vynikající zpěvák, aranžér, kytarista, známý především z dnes již legendárních libereckých skupin A hosté a Jen tak. Formaci dále tvoří jeho přátelé, se kterými se v průběhu let pohyboval na mnoha pódiích a v různých uskupeních: Lenka Bláhová, Jirka Znamenáček, Martin Kalenda a Pavel Lipták.

Je pro Vás připravený hudební mix s jasným záměrem, že Večery S jsou prostor nejen pro jihočeské kapely a písničkáře. Je jich hodně, jsou zajímaví, ale někdy se o nich tolik neví. Večery S vás s nimi seznámí. Tak přijďte a objevujte.

Další koncerty