Večery S - Spolektiv, Fookin´ Guns, Pavel Jarčevský & Lenka Semrádová Martinů

Z důvodu pandemických omezení není možné uskutečnit v rámci Večerů S 17.12. koncert českokrumlovského sboru Medvíďata, která uvidíme v roce 2022.

Změna programu: Na koncertu vystoupí skupina Spolektiv se zcela jiným programem než v listopadu. Během coronavirové uzávěry vznikla řada nových spolektivních písní především ve spolupráci s textařem Ladislavem Vondrákem. Můžete se těšit i na řadu dalších známějších písní v autorském hudebním stylu, který spojuje prvky folku, rocku, šansonu a jazzu.

Fookin´ Guns je kapela, kterou tvoří čtyři konzervatoristé, kteří se zhlédli v tradiční irské muzice. Kytara, flétny, housle a bodhrán, správný bodrý zpěv, který nejčastěji zní v irských pubech, dynamika písní a typické střídání rytmů, to všechno v podání Fookin´ Guns již mohli sledovat diváci mnoha hudebních festivalů.

Nestor jihočeského folku Pavel Jarčevský je známý jako kapelník folkové kapely Jen tak tak. Jeho písničkářství je však mimořádné. Pavel je autorem mnoha písní a textů, které čerpají z niterních stavů a vychází mnohdy ze skutečných životních příběhů. Nijak nepřibarvené civilní podání a Pavlův podmanivý hlas umocňují jeho písničkářskou výpověď. Na Večeru S vystoupí v duu s Lenkou Semrádovou Martinů z kapely Jen tak tak.