Večery S - Jen tak tak, 2Jaja, Láďa Latka A trio

Detailní informace

Tvorba hudebníků kapely Jen tak tak ve znamení radosti z dobré autorské muziky, kterou zdárně přenášejí na své posluchače. Neradi vymezují hranice mezi hudebními styly, myslí si však, že nejblíže mají k folku, který do sebe dokáže natáhnout veliké množství různých žánrů. Frontmanem Jen tak tak je Pavel Jarčevský, který je patronem letošního VI. ročníku Večery S koncerty v Divadle U Kapličky. S Pavlem zpívají a hrají Lenka Martinů, Karel Metelec, Luboš Kalvas a nově Kateřina Maříková.

2Jaja je manželská písničkářská dvojice Jany a Pavla Šimkových z Jaroměře. V období covidu natočili autorské album Domohraní. Písně založené na textech píše Pavel, Jana jim dává jemný tunning, hrají za za doprovodu dvou kytar nebo kytary a šestistrunného banja. Název dua pak lze vysvětlit jako dvojice Jana a Já nebo Já a Jana, dvě jaroměřská já, schizofrenní stav prince Bajaji či srbsky dvě vejce.

Láďa Latka je stále věrný akustické kytaře. Uvolněná atmosféra jeho hudby je už řadu let nosná, byť léta působil v kapelách zcela odlišných žánrů. Na své debutové album Terapie láskou (2016) letos navázal novým albem Po větru. Na Večerech S vystoupí s kapelou A trio - s houslistou Tomášem Vávrou, bubeníkem Pavlem Mapache Maulem a baskytaristou Honzou Bambasem.

Další koncerty