Večery S - Tonda Vidlák Quartet, Kateřina Syrná, Spolektiv

Detailní informace

Tonda Vidlák Quartet je jazzová kapela, která hraje od roku 2020. Zabývá se moderním akustickým jazzem. Staví na bohatosti harmonie a na téměř akustickém zvuku. Autorské skladby Tondy Vidláka vycházejí z poznání standardů a tradice, ale řadí se k modernímu jazzu, jazzrocku nebo pop-jazzu. Zachycuje svoje prožitky a životní pocity. Uslyšíte be-bop, latinu i trochu swingu. Kvartet hraje ve složení Tonda Vidlák – saxofony, Václav Sobotka – piano, Martin Chaloupka – baskytara a Michal Karafiát – bicí.

Kateřina Syrná hraje autorskou tvorbu a sama o sobě říká: „Kytaru jsem si zamilovala ve dvanácti letech, kdy jsem se učila první akordy. Později na střední škole jsem se setkala s vynikajícím učitelem Jiřím Kubečkem, který mě nadchnul pro klasickou kytaru. V té době jsem se dostala k albu Carlose Santany Borboletta a tím začala má láska k latinským rytmům. Album Entropicture od Dana Bárty mě zase přivedlo k jazzu.“  Letos v březnu Katka vyhrála jihočeské oblastní kolo soutěže Porta a ve finále v Řevnicích si přivezla druhé místo. A tak se maminka dvou dětí, vášnivá zahradnice, kytaristka a zpěvačka, milovnice jazzu, latin jazzu a jazzových akordů, vydala se hudební cestou coby učitelka hry na kytaru a písničkářka.

Kapela Spolektiv má v roce 2023 každý koncert tak trochu opředen tajemstvím. V jakém složení bude Spolektiv hrát? To je výzva nejen letošního léta. Kvartet, kvintet, sextet. Spolektiv nyní úzce spolupracuje se skvělými hudebníky a na koncertech s kapelou střídavě hrají Mikuláš Balo či Vladimír Světlík, oba příčná flétna, houslista Lukáš Holec a Václav Švec na bicí. Kapela tak prostupuje různými žánry, které pak vřadí do svého zřetelného autorského rukopisu, kdy můžete slyšet folk, rock společně s prvky šansonu, jazzu, lyriky i expresivity.

Další koncerty